Нещодавно поверталася з інституту та біля станції метро "Автозаводська" побачила ветерана війни. Він сидів поруч з планшетом , на якому були медалі та ордени ... Його нагороди , які він заслужив на війні. Він продавав їх , щоб купити собі хоч якоїсь їжі . Я підійшла , витягла весь вміст гаманця і віддала йому зі словами: « Візьміть всі мої гроші , але не продавайте свою честь і доблесть за копійки людям , які цього не гідні ...» Він розплакався , взяв гроші , зібрав ордена в долоні і поцілував їх , а потім тихо крізь сльози промовив: «Дякую , дочка» .

 

У такі моменти мені здається , що я зможу змінити світ. Вони дають мені надію.

Не знаю почему, но плачу я…

 

Не знаю почему, но плачу я,
Не потому, что больно мне,
А когда вижу проявление Добра…
Боль закаляет, обжигая Душу
И избавляет нас от малодушия.
Боль делает сильнее нас,
Благословенен Испытания час…

Но Искренность и Доброта
Восторгом Сердце наполняет,
Слезами Душу омывает…
В эти мгновенья – Счастлив я,
Будто Возносится Душа
В те сферы где Любовь жива,
Где Миром правит Доброта!

Не знаю почему, но плачу я,
Когда я вижу проявление Добра…
Быть может кто-то скажет:”Слаб…”
Не знаю, но дать отпор я негодяю
Всегда по жизни мог…
И это был, как бы урок -
“За Других Душу положи!”,
Но за себя отмщение, Богу поручи,
А сам прости! Таков Наказ!
Я исполнял его не раз…

 

И всё же плачу я, от проявления Добра,
От Радости – Любовь Жива!
Что наша жизнь? То Вечности слеза,
Но без Любви прожить её нельзя!

А справедливість є!!!

Неділя .

Початок одинадцятого вечора. Стою в черзі в касу , в магазин оскільки це єдиний пристойний магазин в нашому районі , що працює цілодобово. Місце блатне , в будинку над магазином елітне житло. Черга 4 людини.

Першою стоїть бабуся , витягали з гаманця останній дріб'язок на 2 апельсина по акції за 29 гривен\ кг. Наступна парочка - спортивне лайно від Армані , мужик з силіконовою дівицею , слідом молодий хлопець дуже скромно одягнений . І відповідно , я .

 Бабуся колупається , руки трясуться , хвилюється , затримує своїми копаннями поважну публіку . Парочка починає шикати , демонстративно закочуючи очі. Касирка , молода азіатська жінка , також усім своїм виглядом демонструє зневагу ... Нарешті бабуся нашкребла свої 17 рублів.

 На касі лежать безкоштовні пакети , продавець відразу переключилася на корзинку парочки від Армані , а бабусині апельсини засунула . Бабуся скорченими пальцями намагається розкрити пакет , і покласти туди 2 апельсина. Я прошу продавця допомогти людині , це рівно 2 секунди . Терпіння дівиці лопається . Вона починає бухтіти , що в такі магазини пускати потрібно тільки через фейсконтроль , і нижче певного соціального рівня не пускати ! ... Касирка починає піддакувати , що після того як магазин включився в програму підтримки ветеранів до 9 травня і знизив ціни на якісь товари вони " Замучилися з цими інвалідами , все їм не так" !

Я кажу , що ви поїдете у свою республіку і там будете розмовляти так про своїх старих . І потім обговорення клієнтів це м'яко кажучи не етично , про професіоналізм промовчу. І потім є справедливість , і ви теж не будете вічно молодими . Мені на це відповідають , що у них маленькі зарплати , і взагалі .... справедливості немає. Коротше відбувається обмін люб'язностями .

 

Весь цей час скромно одягнений хлопець стоїть і уважно слухає. Підходить його черга . Парочці упакували їх пакети , бабуся намагається прибрати соціальну карту в гаманець і піти, хлопець просить її затриматися . Підкликає охоронця , викликає адміністратора . Всі стоять , дивляться. Хлопець представляється . Виявився генеральним керуючим всієї мережі. Касирку оштрафував на 5 т.р. Адміністратора і продавця на 3,5 . Попросив бабусю пройти з охоронцем , взяти кошик і купити все , що їй необхідно .

 За рахунок оштрафованих . А потім попросив співробітника довести бабусю з покупками до будинку. Поки він буде в сусідньому кафе пити каву , до нього прийде адміністратор з номером ПІБ та контактами бабусі, якій кожну тиждень протягом місяця будуть приносити продукти на 2000 р . Повернувся до мене , посміхнувся і сказав спасибі.

Я питаю за що ? Він сказав , за небайдужість та активну громадянську позицію. Всі три черги до кас просто розплакалися ...

 

 

А справедливість є!

Хай на серці буде радість

 

 

Ми з подругою були в торговому центрі і виграли по м'якій іграшці в рекламній вікторині. Йшли і побачили розумово відсталого хлопчика з татом і віддали іграшки йому. Він сказав «Спасибі». Його батько мало не розплакався. Виявляється, хлопчик не розмовляв кілька місяців.

 

 

Чотири місяці тому у мене діагностували облисіння. Через місяць я втратила волосся. Було страшно йти до школи, я думала, що всі будуть витріщатися на мене. На наступний ранок я почула стук у двері, і десять моїх друзів стояли на ганку з повністю поголеною головою. Двоє з них - дівчатка ...

 

Недавно бачив картину - домашня кішка впала з вікна, забилася і відразу навіть піднятися не змогла. Навколо стали збиратися собаки з явно нехорошими намірами ... І тут з підвалу вискочив бездомний кіт, затулив собою кішку і, грізно вигнувши спину, сичав на собак, відганяючи їх, поки не спустилася господиня і не забрала свою вихованку ...

Іду вранці додому. На під'їзді оголошення: « Дорогі сусіди ! Сьогодні приблизно о 9.20 біля прохідної двері були загублені 120 руб. Якщо хто знайшов , занесіть , будь ласка , в кв. 76 Антоніні Петрівні . Пенсія 1640 руб. ». Я відкладаю 120 рублів , піднімаюся , дзвоню . Відкриває бабуся у фартусі . Тільки побачила мене , протягує гроші , відразу обніматися , голосити і в сльози щастя . І розповіла: «Пішла за борошном , повернувшись , виймала ключі біля під'їзду - гроші - то , напевно, і зронила ». АЛЕ! Гроші брати відмовилася навідріз ! Виявилося , за пару годин я вже шостий ( !) «Знайшов» Бабусині гроші! Люди , я вас люблю за те , що ви такі !

 

Працюю в кафе швидкого харчування. Сьогодні вранці чоловік підійшов до каси і сказав: «За мною стоїть дівчина, я її не знаю. Але я хотів би заплатити за її каву. Передайте їй «Хорошого дня». Ця дівчина сильно здивувалася спершу ... а потім зробила те ж саме для наступного за нею в черзі людини. І так 5 разів поспіль!

 

Днями моя десятирічна сестричка схилила до мене голову і сказала: «Ти пахнеш, як мама ...» Я мало не заплакав. Скоро буде два роки, як мами немає з нами, але вона все ще пам'ятає її запах. Це допомагає мені сподіватися.

Мої бабуся і дідусь прожили разом більше 30 років , потім він пішов до іншої . Бабуся сильно переживала , але знаходила сили спілкуватися з його новою сім'єю , з його новими дітьми і онуками. Вона завжди всім допомагала , ніколи не скаржилася вголос ... Кілька років тому мій дідусь помер . Бабуся займалася його похоронами , збирала поминки , говорила всі прощальні промови . Сьогодні річниця з дня його смерті. Я знаю , що бабуся найдовше буде з ним прощатися , хоча і так кожен місяць їздить до нього. Довше за всіх боротиметься зі сльозами ... Бабуся любить дідуся все своє життя - і в горі , і в радості .

 

Вона дає мені надію , силу і любов .

 

 

Через три роки після смерті дідуся бабуся вийшла заміж вдруге. Її новий чоловік стежить за дідової могилою, садить свіжі квіти. Каже: «Тому що я люблю його - адже він так довго дарував їй щастя».